• sns01
  • sns02
  • sns04
  • sns05
  • sns06

за нас

Shijiazhuang Osprey Алатки копродукции, Ltd е лоцирана во производствена база опрема во Shijiazhuang. Од основана во 2003 година, Osprey алатки има се посвети на развојот и производството на дијаманти алатки. На палета на производи опфаќа дијамант кружни пили со сечила, мелење тркала, мелење чевли, полирање влошки, клучните вежба битови итн Osprey алатки има продажна мрежа опфаќа 30 провинции во Кина, а извозот во Северна Америка, Европа, Океанија и другите региони. Покрај сопствен бренд, Osprey Алатки соработува со голем број клиенти во ОЕМ или OEM бизнис. По неколку години на брз развој, Osprey Алатки сега е еден од водечките кинески производители на дијаманти алатки, и го освои добра репутација со висок квалитет на производите и строга контрола на квалитетот.

Osprey Алатки зафаќа површина од 20.000 квадратни метри, со професионална R & D, КК, производство и продажба тим итн, вкупно вработени над 150. Работилницата има сигурни автоматски или полуавтоматски производство и тестирање на објекти, вклучувајќи синтерувани линија, лемење линија, ласерско заварување линија , тврдост анализатор, анализатор густина, балансот на тестер, поле за тестирање итн

Секоја година Osprey Алатки инвестира 10% од својот годишен приход во R & D. Тимот на R & D, има просек искуство од над 10 години, и е во состојба брзо да одговорат на кориснички барања. инженери R & D се запознаени со различни услови за примена на дијаманти алатки, кои им овозможуваат да им обезбеди на клиентите со професионални технички упатства, дизајн совети и работењето обука.

Компанијата има одличен систем за контрола на квалитет, вклучувајќи IQC, IPQC, FQC, по продажба на услуги, итн, се осигура дека сите клиенти добиваат само високо квалитетни производи. Со строга контрола на документот, доверливоста на технички документи и информации на клиентите се загарантирани.

Osprey, вашата доверлив добавувач на дијаманти алатки. Добредојдовте на нашата фабрика, и да гледа напред кон соработката со вас!


WhatsApp Онлајн Chat!